wtorek, 22 marca 2011

zasada równowagi

była różnie traktowana w teoriach ekonomicznych i okresach historycznych

?     w ujęciu klasycznym (A. S mith. D. Ricardo) oznaczała, takie ukształtowanie wydatków, by nie przekraczały one dochodów, tj., by nie wystąpił deficyt budżetowy („Człowiek nie może wydawać więcej pieniędzy niż otrzymuje, jeśli nie chce się doprowadzić się do ruiny)

?    wg J. M. Keynes – deficyt budżetowy w okresach kryzysu gospodarczego nie tylko nie jest złem, ale może być korzystny (teoria „systematycznego deficytu”)

?    w praktyce budżetowej współczesnych państw realizowane są koncepcje pośrednie, tj. teoria budżetu cyklicznego zakładająca, iż w zależności o cyklu gospodarczego naturalne są zarówno deficyty jak i nadwyżki, lecz w dłuższych okresach winny się one bilansować oraz teoria impasu dopuszczająca deficyt budżetowy, ale tylko w określonych warunkach

1 komentarz:

  1. Ja nie znam się na tych pojęciach, ale jeśli chodzi o finanse to mnie najbardziej interesują waluty obce. Dlatego korzystając z https://cinkciarz.pl/wymiana-walut wiem, że wymiana walut w kantorze internetowym to bardzo dobry sposób na to, aby mieć wysoki kurs wymiany.

    OdpowiedzUsuń